Postcrossing uses cookies to help deliver its services. By using this website, you agree to its use of cookies. Learn more.

About Postcrossing

Learn all about Postcrossing.


Projekt

Celem tego projektu jest możliwość otrzymywania pocztówek z całego świata całkowicie za darmo. No, prawie za darmo! Główna zasada to: jeśli wyślesz pocztówkę, otrzymasz co najmniej jedną w zamian od losowo wybranego Postcrossera z jakiegoś zakątka świata.

Dlaczego? Ponieważ oprócz autora również inni lubią otrzymywać pocztę tradycyjną drogą. Element zaskoczenia przy otrzymywaniu pocztówek z różnych zakątków świata (z pewnością o niektórych nigdy nie słyszałeś), może zamienić Twoją skrzynkę pocztową w skrzynkę niespodzianek – a kto by tego nie chciał?


 

Jak to działa:

Po pierwsze, wersja skrócona:

  1. pobierz adres pocztowy ze strony
  2. wyślij pocztówkę na podany adres
  3. poczekaj, aż otrzymasz pocztówkę
  4. zarejestruj otrzymaną pocztówkę w systemie

Pierwszy krok to pobranie adresu pocztowego innego użytkownika, do którego musisz wysłać pocztówkę. Otrzymasz adres pocztowy odbiorcy oraz numer ID pocztówki (np.: PL-9500) poprzez email. Unikalny numer ID pocztówki identyfikuje ją w systemie. Następnie musisz wysłać pocztówkę z wyraźnie napisanym na niej numerem ID. To pozwoli odbiorcy zarejestrować Twoją pocztówkę w Postcrossingu, co jednocześnie spowoduje, że Twój adres pocztowy pojawi się jako następny w kolejce do pobrania przez osobę, która będzie wysyłać pocztówkę.

Na początku może znajdować się w drodze maksymalnie 5 Twoich pocztówek. Za każdym razem, gdy Twoja pocztówka zostanie zarejestrowana, możesz pobrać kolejny adres pocztowy.

Czy masz jeszcze jakieś pytania? Sprawdź pomoc albo forum.


Translated by the member Rafal.