Postcrossing uses cookies to help deliver its services. By using this website, you agree to its use of cookies. Learn more.

About Postcrossing

Learn all about Postcrossing.


Projekt

Cílem tohoto projektu je umožnit lidem, aby dostávali pohlednice z celého světa, a to zadarmo. Tedy, skoro zadarmo! Hlavní princip je: pošlete-li pohlednici, dostanete nejméně jednu na oplátku, od náhodného Postcrossera kdekoli na světě.

Proč? Protože, jako autor tohoto projektu, spousta lidí ráda dostává opravdovou poštu. Překvapení, když dostanete pohlednice z různých částí světa (o kterých jste možná nikdy ani neslyšeli), může proměnit Vaši poštovní schránku ve schránku plnou překvapení – a komu by se to nelíbilo?


 

Jak to funguje?

Nejprve stručná verze:

  1. vyžádejte si na této stránce adresu
  2. pošlete na tuto adresu pohlednici
  3. počkejte, dokud nedostanete pohlednici Vy
  4. zaregistrujte přijatou pohlednici do systému

V prvním kroku si vyžádáte adresu jiného uživatele, kterému musíte poslat pohlednici. E-mailem dostanete uživatelovu adresu a identifikační kód pohlednice (např. CZ-78). Tento kód (ID) je jedinečný pro každou pohlednici v systému.

Déle pošlete pohlednici, na kterou nezapomeňte čitelně napsat ID. Pod tímto kódem ji adresát zaregistruje, a Vaše adresa potom bude na řadě, až si další uživatel vyžádá adresu, na kterou pošle pohlednici.

Můžete odeslat maximálně 5 pohlednic najednou. Ve chvíli, kdy některý z adresátů zaregistruje Vaši pohlednici, můžete poslat další.

Máte ještě jiné otázky? Obraťte se na stránku nápovědy nebo na fórum.

Translated by Mickaela.