Postcrossing uses cookies to help deliver its services. By using this website, you agree to its use of cookies. Learn more.

About Postcrossing

Learn all about Postcrossing.


Proje

Bu projenin amacı insanların tüm Dünya’dan bedavaya kartpostal almaları. Peki, neredeyse bedavaya! Ana fikir şudur ki; eğer bir kartpostal gönderirseniz, siz de en azından bir tane alacaksınız, Dünya’nın herhangi bir yerindeki rastgele bir Postcrossingciden.

Neden? Çünkü, tıpkı bu satırların yazarı gibi, kendilerine mektup gelmesinden hoşlanan birçok insan var.
Dünya üzerinde belki de hiç duymadığınız yerlerden size kartpostal gelecek olması posta kutunuzu bir sürpriz kutusuna dönüştürebilir ve bunu kim sevmez ki?


 

Nasıl İşliyor?

İlk olarak, kısaca:

  1. web sitesinden bir adres talep edin
  2. kartpostalınızı bu adrese gönderin
  3. size bir kartpostal gelmesini bekleyin
  4. ulaşan kartpostalı sisteme kayıt edin

İlk adım kartpostal göndereceğiniz bir başka kullanıcının adresini siteden istemek. Alıcının adresini ve kartpostalın kimlik numarasını (örn: TR-782) email ile alacaksınız. Kartpostalın kimlik numarası; kartpostalınızı sisteme özel olarak tanıtır.

Bundan sonra kartpostal kimlik numarasını da açık bir şekilde kartpostala yazdıktan sonra kartpostalınızı göndermelisiniz. Bu, alıcının sizin kartpostalınızı Postcrossing’e kayıt ettirebilmesini sağlayacaktır. Böylelikle bu sizi kartpostal göndermek için adres talep eden sıradaki postcrossingcinin ekranında gözükecek ilk kişi yapacaktır.

Aynı anda en fazla 5 kartpostalınız alıcaları tarafından kayıt ettirilmeyi bekleyebilir. Her bir kartpostalınız siteye kayıt ettirildiğinde, başka bir adres talep edebilirsiniz.

Hâlâ sorunuz mu var? Yardım bölümüne ya da foruma göz atabilirsiniz.


Translated by the member stekince.